Mravenčí farmy

Mravence zná každý, někdo je má rád, někdo je nesnáší a pro někoho jsou velmi zajímaví. Čím jsou mravenci tak fascinující. Mravenci mají velmi složitý a propracovaný sociální systém, který je nesrovnatelný s většinou ostatních zvířat. Mravenci jsou velmi citliví na chemické stopy, které využívají pro komunikaci mezi sebou, vytvářejí úžasná společenství, ve kterých má každý mravenec svoji úlohu. Od mravenčí královny až po mravence průzkumníka, je celé mraveniště složitý systém, který mezi ostatními druhy hmyzu nemá obdoby.

Právě z toho důvodu se zakládají mravenčí farmy. Jak taková mravenčí farma vypadá? Jedná se o prosklený box, který je zkonstruovaný takovým způsobem, aby se v něm dal velmi snadno pozorovat život mravenců. Mravenčí farmy jsou také často nazývány jako formikária. Tato formikária mohou mít mnoho podob, dokonce se v dnešní době setkáme s originálními dárky, které napodobují standardní formikária a lidé si je vystavují v domácnostech. V mravenčích farmách se nejčastěji pozoruje vytváření různých částí mraveniště, které se strukturují podle svého účelu. Mravenci si vytvoří mnoho chodbiček, které spojují jednotlivé místnosti. Vytvářejí chodbičky k místnostem s potravou, dále k místnostem s vajíčky, s královnou a mnoho dalších drobných místnůstek s různým určením. Pozorování života mravenců je velmi fascinující a obvykle zjistíme, jak málo jsme toho o těchto tvorech věděli. Není to pouze otravný hmyz, který lze jednoduše rozmáčknout prstem, ale jde o tvory, které vědce neustále udivují. Mravenčí farmy si lze dokonce i zakoupit na internetu, jedná se o populární zboží, které je i vhodným dárkem pro mladé výzkumníky, kteří chtějí pozorovat zajímavý společenský život těchto malých tvorečků.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>