Mravenec domácí

Drobné šimrání na chodidlech, když se v létě procházíme bosí, zná asi každý, mravenci nám oznamují, že jsou úplně všude. Pokud zrovna nestojíme v mraveništi nebo pokud nejsou mravenci u nás v bytě, tak je mravenec domácí neškodný kamarád, který nám svojí velikostí může připadat jako nevinné stvoření, které je škoda zahubit. Nastává ovšem chvíle, kdy se mravenec domácí přestává stávat naším kamarádem, tou chvílí je okamžik, kdy se rozhodne nastěhovat do našeho domova. Mravenci se šíří velmi snadno a rychle, v budově se obvykle dostanou z jedné domácnosti do druhé nebo přilezou z venku.

Pokud vám jejich přítomnost nikterak nepůsobí vrásky, tak za několik dní jistě názor změníte. Pokud se mravenci v domácnosti přemnoží, tak už je prakticky nemožné je svépomocí zlikvidovat. Nevytvoří si pouze jednu kolonii kdesi za skříní, ale dokáží zamořit kompletně celý byt. Mravence pak nejdete v kredenci u kuchyňské linky, v obýváku pod kobercem, budou vám i drze běhat po stole, zkrátka se rozmnoží a rozptýlí po celém bytě. Pokud s mravenci takové zkušenosti nemáte, tak patříte mezi ty šťastnější, kterým se podařilo je zahubit včas. Na výskyt mravenců v domácnosti je třeba včas reagovat a to tak, že najdeme jejich mraveniště a to chemicky zničíme. Využít lze speciální spreje na hubení hmyzu, ale i chemické návnady, které si mravenci nosí do mraveniště a tím zlikvidují celou kolonii. V nezvladatelných situacích nezoufejte, jsou tu i deratizéři, kteří situaci s přemnoženými mravenci řeší téměř každý den. Mravenci jsou milá stvoření pouze mimo domov, pokud se nastěhují k vám domů, tak se jedná vždy o nevítané hosty, kteří u vás nemají co pohledávat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>